Остання редакція: 2017-07-20
Тези доповіді
Просо лозоподібне (Panicum virgatum L.) – це прямостояча, теплолюбна, багаторічна рослина групи C4; вид проса, що в природних умовах росте вздовж 45-55° північної довготи. Рослина має потужну кореневу систему, що може проникати до 3 метрів углибину, прямостоячі, порожнисті стебла – різного кольору, які досягають 0,5-2,7 м у висоту, формує суцвіття – волоть довжиною 15-50 см, розмножується насінням і поділом кореневищ.
У зв’язку з тим, що просо лозоподібне вже інтродуковане в Україні і на даний час вивчається як сировина для виробництва біопалива, то дослідження особливостей росту і розвитку рослин для забезпечення потужної фітомаси культури є актуальним питанням сьогодення.
Взагалі багаторічні рослини після щорічного скошування мають властивість до відростання та поновлення своє наземної маси. Підростаючу траву називають отавою, а властивість рослин утворювати її – отавністю. В природних фітоценозах отава в основному формується завдяки відростанню укорочених пагонів або утворення нових пагонів з сплячих бруньок. Інтенсивність відростання рослини залежить від її біологічних властивостей, часу скошування, умов росту, ступеня забезпеченості культури запасними поживними речовинами та іншими факторами.