Наукові конференції України, Міжнародна нпк «Селекція — надбання, сучасність, майбутнє (освіта, наука, виробництво)»

Розмір шрифту: 
Оцінка адаптивної цінності колекційних зразків пшениці м’якої озимої в умовах північного лісостепу
Л. М. Голик, В. Ф. Сайко

Остання редакція: 2017-05-31

Тези доповіді


Створення сортів пластичних, стійких до біотичних і абіотичних стресів – приорітетне направлення в селекції пшениці озимої.  Отримати новий сорт з високою пристосованістю до агрокліматичних умов вирощування неможливо без вивчення колекційних зразків. Сьогодні стоїть питання надійного збереження колекцій у генетичних банках, особливо це викликано активною діяльністю людини та зміною клімату на планеті.

За даними академіка М.А. Литвиненка роки з морозними зимами можуть змінюватись роками з теплими і сприятливими для перезимівлі озимих культур, а критично низькі температури зимового періоду поєднуватись з весняно-літньою посухою. Тому є актуальним передбачити створення принципово нових генотипів із спадково адаптивними системами контролю стійкості до змінених окремих чи комплексу біотичних і абіотичних факторів.

Дослідження ґрунтувалися на аналізі метеорологічних факторів і врожайності 140 колекційних зразків різних установ України та закордонної селекції, які висівалися протягом 2011-2016 років у селекційній сівозміні ДП ДГ „Чабани” ННЦ „Інститут землеробства НААН”


Full Text: doc