Остання редакція: 2017-05-31
Тези доповіді
Важливим елементом технологічного процесу вирощування троянди для тепличних господарств є вибір сорту, адже закладання кущів проводять один раз на 5-6 років. Головним критерієм, яким керуються господарства при виборі сортів є попит на ринку. Тому метою наших досліджень було дослідити ріст, розвиток, продуктивність і декоративність різних сортів троянди чайно-гібридного типу в умовах сучасних зимових теплиць. Об'єктом дослідження були шість сортів троянди чайно-гібридного типу всевітньо відомих фірм: Lex + – Avalanche (контроль), Terra Nigra – сорти Purple power та Award, Kordes – сорти Lucky Red та Piola, Schreurs – сорт Shangri-La.
Експериментальну роботу проводили у 2014-2015 рр. у господарстві ТОВ «Асканія-Флора». Досліди закладали у сучасній зимовій теплиці типу Venlo. Розсада троянд містилася в кубиках із мінеральної вати розміром 8х8 см. На момент посадки висота стебла троянди становила 20 см. Кількість рослин на 1 м2 – 7 штук. Дослід проводили у трикратній повторності.
Спостереження за розвитком експериментальних сортів троянд показало, що найдовше зберігався у зрізі сорт Piola – 16 днів. Це було зумовлено гофрованістю пелюсток, які розпускаються повільніше, ніж гладенькі. Окрім зазначеного, вазостійкість сорту залежить і від кількості пелюсток, оскільки у квіток із вищою махровістю міститься більша кількість ефірних олій, що запобігає проникненню повітря і вологи всередину бутону. У наших дослідженнях сорт Piola виявився найбільш махровим, кількість пелюсток істотно перевищувала показники інших варіантів і становила 53 шт.