Наукові конференції України, Міжнародна нпк «Селекція — надбання, сучасність, майбутнє (освіта, наука, виробництво)»

Розмір шрифту: 
Сортовий склад нуту та їх продуктивність у Правобережному Лісостепу України
Л. М. Гончар

Остання редакція: 2017-05-31

Тези доповіді


Із року в рік умовна лінія посухи поступово переміщується на північ, досягаючи зараз південної Лісостепової зони. За прогнозами спеціалістів такі процеси будуть  поглиблюватись у наступні роки. Тому розширення набору сільськогосподарських культур, які одночасно є поліпшувачами ґрунтів і стійкими до посушливих умов довкілля, набуває значної актуальності. Якраз до цієї групи  і належить нут, який до недавнього часу практично не культивували  на наших полях.

Нут виділяється найвищою серед зернобобових культур посухо-, жаро- та холодостійкістю, тому його, як правило вирощують  в тих зонах, де інші культури  не здатні давати економічно обґрунтованого  врожаю. Крім того, він відноситься до групи зернобобових, які здатні засвоювати азот із атмосфери за рахунок симбіотичної здатності бульбочкових бактерій, які розвиваються  на його корінні. Таким чином, нут є досить цінним попередником для багатьох сільськогосподарських культур, особливо пшениці озимої.

Мета наших досліджень полягала у встановленні врожаю насіння рекомендованих до застосування сортів нуту та розробці головних елементів технології їх вирощування у Правобережному Лісостепу України.


Full Text: PDF