Наукові конференції України, Міжнародна нпк «Селекція — надбання, сучасність, майбутнє (освіта, наука, виробництво)»

Розмір шрифту: 
Значення еспарцету в сучасному кормовиробництві
Г. І. Демидась, Е. С. Лихошерст

Остання редакція: 2017-06-01

Тези доповіді


Невідкладним завданням галузі кормовиробництва є нарощування виробництва високоякісних, екологічно чистих кормів  взагалі та кормового протеїну  зокрема. Наукові дослідження, практика кормовиробництва свідчать, що одним із надійних джерел одержання високих урожаїв повноцінного корму є вирощування еспарцету.

Під природними кормовими угіддями в Україні знаходиться 7,8 млн га і створення на їх основі високопродуктивних сіножатей і пасовищ – це шлях до сучасної енергозберігаючої та екологічно чистої технології виробництва тваринницької продукції.

Еспарцет – одна з найбільш продуктивних бобових культур, що забезпечує високе виробництво протеїну. Разом із тим вона не тільки являє собою важливе джерело протеїну і незамінних амінокислот, а й збагачує грунт біологічним азотом, що підвищує родючість орних земель. Зелена надземна маса еспарцету - багатий протеїном корм для всіх видів сільськогосподарських тварин і птиці, який перевищує за вмістом протеїну як злакові, так і найбільш поширені багаторічні бобові трави.


Full Text: PDF