Наукові конференції України, ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
СЕЛЕКЦІЙНА ЦІННІСТЬ КОЛЕКЦІЇ ЗЕРНОБОБОВИХ КУЛЬТУР УСТИМІВСЬКОЇ ДОСЛІДНОЇ СТАНЦІЇ УКРАЇНИ
С. І. Силенко

Остання редакція: 2017-04-24

Тези доповіді


Результативне використання та збереження генетичного різноманіття рослин має виключно важливе значення для створення перспективних сортів на основі використання зразків генофонду, що забезпечує підвищення урожайності, якості та стабільність виробництва продукції рослинництва, забезпечення зростаючих потреб населення у продуктах харчування і визначає глобальну продовольчу безпеку.

Починаючи з 1992 р. під керівництвом Національного центру генетичних ресурсів рослин України розпочалася цілеспрямована робота зі створення колекцій зернобобових культур (квасоля, чина, горошок, люпин та вигна). На даний час колекції зернобобових культур УДСр налічують 5470 зразків. Основні напрями роботи з колекціями, що проводяться – інтродукція нового матеріалу, вивчення за основними цінними ознаками (урожайність насіння, ранньостиглість, стійкість проти ураження збудниками хвороб, поширених в даній зоні, біохімічні дослідження та ряд інших).


Full Text: PDF