Наукові конференції України, ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Генетичні ресурси конюшини повзучої як джерело цінних ознак для селекції
О. Р. Перегрим

Остання редакція: 2017-06-14

Тези доповіді


Одним із кращих способів використання природних кормових угідь є створення на них багаторічних культурних пасовищ і сіножатей. Тому першочергове значення має підвищення травосіяння багаторічних трав, зокрема, бобових. Для багаторічного використання, особливо для випасання, з бобових поза конкуренцією стоїть конюшина повзуча.

Конюшина повзуча (Trifolium repens L.) – цінна кормова багаторічна культура для польового багатоукісного використання. Вирощують її як в чистих посівах, так і для створення культурних сіножатей і пасовищ. Цінність конюшини повзучої, як кормової культури, полягає, насамперед, у високій якості її зеленої маси та здатності до азотфіксації. Зелена маса її характеризується великим умістом протеїну, вітамінів, незамінних для тварин амінокислот. Також це важливий агробіологічний засіб покращення родючості ґрунту та підвищення врожайності всіх сільськогосподарських культур сівозміни.


Full Text: PDF