Наукові конференції України, ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Депресія сортів ячменю ярого під дією мутагенів
В. Я. Сабадин, І. М. Сидорова

Остання редакція: 2017-06-14

Тези доповіді


Мутаційна мінливість лежить у основі вихідного матеріалу для селекції. За допомогою експериментального мутагенезу можна розкрити всі можливості виду в напрямі поліморфізму і на базі одержаних мутацій створювати багаті колекції генетичного різноманіття окремих рослин. Індукований мутагенез є потужним методом, за допомогою якого можна вирішувати численні теоретичні і практичні завдання генетики і селекції.

Метою досліджень було встановити рівень мутагенної депресії за показниками росту та розвитку рослин ячменю ярого у першому поколінні залежно від концентрації мутагену та генотипу.

Досліди проводили в умовах дослідного поля НВЦ БНАУ. Насіння сортів ‘Віраж’ і ‘Талісман Миронівський’ замочували у розчині мутагену гідроксиламін (ГА) у концентрації 1,0; 0,5 і 0,1 % та нітрозометилсечовина (НМС) у концентрації 0,1, 0,01 і 0,001 %, а також у воді протягом 18 год. За Контроль 1 слугувало сухе насіння, за Контроль 2 насіння замочене у воді. Аналіз результатів досліджень проводили за статистичними методами за Б. О. Доспєховим з використанням прикладної комп’ютерної програми Excel.


Full Text: PDF