Остання редакція: 2018-03-29
Тези доповіді
У сучасному кормовиробництві ефективним і раціональним способом використання орної землі, агрокліматичних ресурсів є вирощування проміжних культур. Проміжними називають сільськогосподарські культури, які вирощуються на полі у вільний від головної культури проміжок часу та служать додатковим джерелом високоякісної рослинної сировини.
Проміжні культури, перш за все, є важливою ланкою сировинного конвеєра у кормовій сівозміні, оскільки дозволяють отримувати зелені корми в ті періоди року, коли основні культури ще не досягли укісної стиглості (на весні) або вже зібрані з полів (восени). Зокрема вони сприяють одержанню високоякісної вихідної сировини для заготівлі кормів на стійловий період (раннього сінажу, або силосу із пров’ялених трав, сіна, зернофуражу та інших видів кормів.
Мета досліджень полягала у вивченні продуктивності та використанні бобово-злакових сумішей ранніх ярих та озимих однорічних культур при виробництві органічних зелених кормів у весняно-літній період.
Дослідження проводили. у відділі польових кормових культур, сіножатей та пасовищ Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН. Вивчали кормову продуктивність тритикале озимого різних груп стиглості та ярого, жита озимого, пшениці – спельта за сумісного вирощування з горошком посівним (озимим), паннонським та ярим.