Наукові конференції України, ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Селекція гречки у Подільському державному аграрно-технічному університеті
Л. А. Вільчинська

Остання редакція: 2017-06-08

Тези доповіді


Глобальна зміна кліматичних умов, порушення екологічної рівноваги, зменшення запасів природних, зокрема енергетичних ресурсів, спонукають сучасне сільське господарство реагувати на демографічні та екологічні зміни збільшенням продовольчих запасів. Альтернативою є вирощування сільськогосподарських культур з унікальними харчовими і лікувально-дієтичними властивостями.

Гречка – це культура різностороннього використання та безвідходної технології вирощування. Унікальні біохімічні властивості гречки визначають її як цінну продовольчу, стратегічну, медоносну, агротехнічну культуру.

Однак площі посіву цієї культури та урожайність з 2001 року нестабільні і коливаються в межах 130–575 тис. га і 6,7–12,8 ц/га. Подолання цих проблем можливе шляхом створення нових сортів з високою урожайністю і покращеними технологічними показниками якості зерна. Основою для створення нового вихідного матеріалу є колекція роду Гречкових Fagopyrum Mill., наявна в Науково-дослідному інституті круп’яних культур ім. О. Алексеєвої Подільського державного аграрно-технічного університету (НДІКК ПДАТУ).


Full Text: PDF