Наукові конференції України, ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Світові рослинні ресурси: стан та перспективи розвитку»

Розмір шрифту: 
Характер успадкування кількісних ознак у гібридів першого покоління помідора
Ю. О. Люта, Н. О. Кобиліна

Остання редакція: 2017-06-14

Тези доповіді


Найбільш поширеним методом створення нового селекційного матеріалу помідора є гібридизація, використання якої дає можливість отримати гібридні популяції для подальшого добору серед них бажаних форм і тим самим значно збільшити генетичну розмаїтість культури. Незалежно від виду схрещувань, гібридизація приводить до утворення більш пластичних організмів, здатних змінюватися і пристосовуватися до нових умов існування в більшій мірі, ніж батьківські форми. У гібридних організмів виникають нові ознаки, яких не було у вихідних форм. Гібридизація дає можливість прослідкувати ступінь домінування тієї чи іншої ознаки у першому гібридному поколінні (F1).

Основною характерною особливістю гібридів F1 є прояв явища гетерозису за окремими кількісними ознаками, що обумовлено, перш за все, гетерозиготністю організму. Знання закономірностей прояву кількісних ознак в F1 є неодмінною умовою будь-якої селекційної програми зі створення гетерозисних гібридів. У зв’язку з цим наші дослідження були направлені на вивчення ступеня домінування та визначення величини ефекту гетерозису у гібридів F1 помідора в умовах зрошення Півдня України за основними кількісними ознаками: тривалість вегетаційного періоду, урожайність, кількість плодів на рослині, середня маса плоду.

Full Text: PDF